Fabrika izleme ve raporlamayı ihtiyacını bulut sistemleriyle birleştirerek sürekli erişilebilir ve detaylı raporlama çözümü sunuyoruz.

Üretim tesislerinden veri toplama ve raporlalama ihtiyacı gelişen endüstrinin en büyük ihtiyaçları arasında bulunmaktadır. Toplanan verilerle anlık üretim ve arıza verilerine ulaşılabileceği gibi geriye dönük de raporlama yapılabilmektedir.

Ancak günümüzdeki birçok SCADA sistemi üretim sahasında yerel mantıkla çalışmakta ve sabit yazılımlar olduğu için müşterilere çok fazla özelleştirme imkanı sunamamaktadır.

Tasarladığımız bulut tabanlı veri toplama ve izleme sistemimizle (SCADA) birlikte verilere internete erişebilen tüm cihazlar üzerinden erişilebilmektedir. Erişen cihaz bir bilgisayar, tablet, telefon, hatta bir akıllı televizyon olabilir. Verilere erişim için yalnızca bir internet tarayıcısına sahip olmak yeterlidir.

Detaylı Grafikler

SCADA sisteminin ana sayfasında olduğu gibi tarihsel veya üretim türüne göre hazırlanmış sayfalarda bulunan geniş grafik bilgileri ile birlikte üretim verileri görsel olarak takip edilebilir. Ayrıca sistem tarafından hazırlanan basılı raporlar gösterilen grafikleri içerir.

Tarih Bazlı Raporlar

Bulut sunucularında bulunan veri tabanlarında saklanan üretim verileri tarihsel ve üretim tipine bağlı olarak günlük, aylık ve yıllık raporlanabilir. Sistem kullanıcının belirlediği tarih aralığındaki üretimlere ilişkin raporları gün, ay ve yıl birimlerinde otomatik olarak raporlayarak yazdırmaya hazır hale getiririr.

Bakım Takibi

Üretim tesislerinde bakım takibi üretim kalitesi ve sürekliliğini iyileştirmek için vazgeçilmez bir konudur. Bu nedenle veri toplama sistemimize eklediğimiz bakım takibi sayfası ile makinelerin tüm bakımlarına ait listeye erişilebilir. Bu listeden bakım adı, bir sonraki bakım tarihi, bakım periyodu ve bakımı yapacak personel bilgilerine erişilebilir.

Ayrıca adıma düzenlenen bakımlar sayfasında, sisteme giriş yapan personel kendisine atanan bakımların listesini görebilir. Yaptığı bakımlara ilişkin bilgi girebilir.

Tüm bu özelliklerle birlikte hatalı bakım bildirimlerinin de önüne geçmek için sisteme Bakım Geçmişi sayfası eklenmiştir. Bu sayfa üzerinden personellerin beyan ettiği bakımların listesi incelenebilir. Böylelikle makine bakımlarının kimler tarafınından yapıldığı sistem üzerinde güvenli bir şekilde saklanmış olur.

Diğer Özellikler

  • Yerli yazılım
  • Makinelerdeki reçetelerin otomatik olarak yedeklenmesi
  • Üretim tesislerindeki kameralara 7/24 erişim
  • Bulut tabanlı veri depolama ve SCADA servisi
  • Makine alarm geçmişine erişim
  • Şirket içi mesajlaşma ve iş emri oluşturma
  • Makine kullanma kılavuzlarına erişim
  • Yedek parça listelerini sisteme tanımlama ve CMM makineleri için kolay sipariş imkanı
  • ERP sistemleriyle entegrasyon opsiyonu
  • İsteğe bağlı yerel sunucularda veri saklama

Tanıtım Filmi

İletişim